Sestajam patīk drošības sajūta. Parasti pamana to, kas varētu būt bīstams vai kaitīgs, un baidās,  ka notiks vissliktākais. Gandrīz vienmēr spēj izvairīties no briesmām vai arī ar tām konfrontējas. Viņam gribētos, lai dzīve būtu noteiktāka. Pienākumu cilvēks, strādā daudz un kārtīgi, piemīt izcila atbildības sajūta. Brīnišķīgi risina problēmas, jo labi spēj paredzēt iespējamos riskus. Veicina sadarbību starp procesā iesaistītajiem cilvēkiem, labi jūt komandas dinamiku. Viņam piemīt laba, nedaudz ekscentriska humora izjūta. Meklē atbalstu pie autoritātēm, tomēr tur tās aizdomās. Nepatīk pašiem būt par autoritātēm. Var būt ļoti satraukts – dzīvot nemitīgās raizēs un stresā. Var kļūt piesardzīgs, neizlēmīgs, sākt runāt pretī un dumpoties, būt izaicinošs. Kontrastu cilvēks. Bieži vien neuzticas ne sev, ne citiem. 
Savos veselīgajos attīstības līmeņos SESTAIS ir iekšēji stabils, tāds, kurš paļaujas pats uz sevi un drosmīgi aizstāv sevi un citus.

Dzīves laikā iegūstamā spēja – drosme
Bāziskā vēlme – dzīvē atrast reālu pamatu un uzticamu virzienu 
Bāziskās bailes – bailes palikt bez atbalsta un vadības
Bērnības modelis – pieķeršanās tēvam vai tēva funkciju veicējam – 
man ir nepieciešama droša vadība!
Bērnībā, neapzināti, saņemtais vēstījums – nav labi uzticēties pašam sev
Bērnībā zaudētais vēstījums – tu esi drošībā
Pamatkaisle – bailes
Šo kaisli pareizāk būtu saukt par Nemieru, jo nemiers ved mūs pie bailēm no neesošām lietām vai notikumiem. SESTAJIEM piemīt nepārtrauktas bažas un drūmas nojautas. Tie uztraucās par lietām, kuras varētu atgadīties nākotnē.  
Paša izdomātais “ideālais tēls” – es pildu savu pienākumu
Dzīves scenārijs – dzīvē visur meklē drošu pamatu
Dzīves laikā iegūtā atziņa – pasaule ir nedroša vieta; nav pamata uzticēties nevienam
Izaicinājums pārējiem – kontrolējošs, pārāk atbildīgs, pārāk kritisks un pesimistisks
Problēmas pašiem – cieš no pastāvīgām šaubām un nemiera. 
Runas veids – brīdinošs
Fiksācija /lamatas – gļēvums (fobiskais SESTAIS) vai pārgalvība (kontrafobiskais SESTAIS)
Aizsardzības mehānisms – projekcija
Tas, no kā mēģinu izvairīties – nepareiza izturēšanās

Veselīgs SESTAIS kļūst daudz atbrīvotāks un optimistiskāks, kā veselīgs DEVĪTAIS.

DEVĪTO miers un paļāvība ir labākās zāles pret SESTO bailēm. Kad veselīgie SESTIE dodas pie DEVĪTĀ, viņi atrod stabilu atbalstu paši sevī, kas viņiem ļauj atslābt un kļūt atvērtākiem. Šo stabilitāti nodrošina spēja baudīt „šeit un tagad” stāvokli, šī konkrētā mirkļa sajūtas. Tas dod atpūsties viņu pārkarsušajiem prātiem: samazinās gan viņu divkosība, gan tendence būt neadekvāti satrauktiem. Ir krietni emocionāli stabilāki, un vairāk uzticas apkārtējiem. Integrēti SESTIE iegūst ne tikai drošības sajūtu, bet arī spēj uzticēties citiem.

Neveselīgs SESTAIS kļūst konkurējošs un iedomīgs kā neveselīgs CETURTAIS

Vidējie SESTIE bieži ir satraukti un šaubās par sevi, bet viņi godīgi pilda VISUS savus pienākumus un ir ļoti atbildīgi cilvēki. Rezultātā, stress kļūst ar viņu dzīves sastāvdaļu. Kad tas kļūst par daudz, viņi dodas pie TREŠĀ, aprok sevi darbos, uzliek drosmīga cilvēka masku, kas saka „jums par mani nav jāuztraucas. Ar mani viss ir kārtībā”. Kļūst emocionāli norobežojušies vai distancēti, jo nevēlas, lai tuvie cilvēki redzētu viņu ciešanas.
Bailes pazaudēt drošību var likt SESTAJIEM slepeni konkurēt kā vidēji veselīgajam TREŠAJIEM.  
Neveselīgie SESTIE jūt milzīgu satraukumu, kļūst mazohistiski, jūtas mazvērtīgi un nevērtīgi. Kad viņi dodas pie neveselīgā TREŠĀ, viņi neiegūst ne kompetenci, ne efektivitāti, bet iekļūst slēptā ļaunuma lamatās, kļūst neizvēlīgi attiecībā uz to, ar kādiem līdzekļiem pasargāt savu drošību – kļūst negodīgi un bezprincipiāli – mazohisti pārtop par sadistiem, savu samilzušo naidu vērš pret citiem, mazvērtības kompleksu kompensē ar lielummāniju, no zaķpastalām kļūs par baiļu izraisītajiem. Fašisms ir viens baisīgs vēstures piemērs. 
Sestie vairs neņem vērā savus iekšējos brīdinājumus, kļūst spējīgi uz meliem, nodevību un neuzticību, lai glābtu savu ādu, beigas tik un tā piedzīvo zaudējumu.
Ļoti neveselīgi SESTIE slīd ļoti neveselīgo TREŠO pataloģijās – nežēlīgi izturas pret citiem, lai mazinātu savas mazvērtības sajūtas un sāpinātu ikvienu, kas sāpina viņus. Bieži vien mērķis ir cilvēki vai iestādes, kura SESTAJIEM  saistās ar kāda veida nodevību (nogalināšu visus birojā par to, ka mani atlaida). 

SESTAIS ar PIEKTĀ spārnu – AIZSTĀVIS

VESELĪGS – šie cilvēki bieži vien ir izcili dažāda veida tehniskie eksperti, praktisku problēmu risinātāji, analītiķi, sabiedriskie komentētāji, skolotāji un viedokļu līderi. Viņiem patīk tādas zināšanu sistēmas, kur ir skaidri noteikumi un parametri – matemātika, likumdošana, zinātnes. Viņiem ir lielāka koncentrēšanās spējā nekā Sestajam ar Septītā spārnu. Tai pat laikā, viņi ir mazāk bažīgi. Viņus interesē politiskie jautājumi un sabiedriskais sektors. Viņi bieži runā to cilvēku grupu vai indivīdu vārdā, kas ir nonākuši nelabvēlīgos apstākļos.
DAĻĒJI VESELĪGS – viņi ir daudz neatkarīgāki un nopietnāki par Sesto ar Septītā spārnu, un daudz retāk vērsīsies pie citiem pēc apstiprinājuma, pārapdrošināšanās vai padoma. Bieži vien viņi ir vientuļnieki, kas gūst pārapdrošināšanos dažādās sistēmās un ticējumos, saglabājot savu skeptismu. Šī apakštipa cilvēki redz pasauli kā bīstamu vietu, kas noved pie reakcionāras nostājas. Sevī noslēgšanās rada aizdomas, un viņi parasti redz sevi kā dumpinieciskus un anti-autoritārus cilvēkus, ironiski, bet, tai pat laikā, viņus vilina autoritatīvas sistēmas, alianses un dažāda veida ticības. Šie tipi ir agresīvi un uzbrūkoši, ja tas attiecās uz viņu drošību.  

SESTAIS ar SEPTĪTĀ spārnu – DRAUGS 

VESELĪGS – šie cilvēki ir pievilcīgi un smieklīgi, nav tik nopietni kā Sestais ar Septītā spārnu. Viņi cenšas izvairīties no „smagiem” jautājumiem un koncentrējas tikai uz tiem jautājumiem, kas ir svarīgi viņu pašu drošībai (nodokļi, rēķini, noteikumi darbā, utt.). Viņi gan ir nopietni attiecībā uz saviem pienākumiem un dara visu iespējamo, lai nodrošinātu savas ģimenes un draugu drošību un labklājību. Viņiem patīk laba kompānija, jokošanās, patīk uzsvērt savas attiecības ar citiem. Šie cilvēki ir enerģiski un ar labu humora izjūtu. Viņi māk pasmieties paši par savām bailēm, tādējādi vēl vairāk satuvojoties ar citiem.  
DAĻĒJI VESELĪGS – šie cilvēki vēlas patikt un tikt pieņemti, bet viņi ir daudz atturīgāki un nevēlas runāt par sevi vai savām problēmām. Lai gan sabiedriski, viņi ir acīmredzami nedroši un atkarīgi no saviem tuvākajiem, viņu padomiem un iedrošinājuma, ja ir jāpieņem kādi svarīgi lēmumi. Viņiem problēmas sagādā projektu uzsākšana un atlikšana. Lai apklusinātu savu satraukumu, viņi mēdz nodoties dažādām bīstamām vai neveselīgām izklaidēm. Viņi parasti nav politiski noskaņoti, bet var ļoti skaļi izteikties par to, kas viņiem patīk vai nepatīk.

Ja SESTAJAM dominē pašsaglabašanās instinkts
Esmu atbildīgs, maksāju visus rēķinus laikā
Ļoti atbildīgs un strādā daudz, lai būtu drošība un stabilitāte. Vairāk mājas cilvēki. Vēlas uzņemties atbildību par finansēm uzņēmumā vai ģimenē. Ļoti praktisks un intraverts.  Uzmana savus resursus un to nepārtrauktu piegādi. 

Ja SESTAJAM dominē seksuālais instinkts
Seksuālie SESTIE demonstrē fizisko spēku, varu un vai fizisku atraktivitāti, lai justos droši. Kontrafobiski orientētais seksuālais SESTAIS kontrolē situāciju caur noteiktu aukstumu, skarbumu un demonstrētu spēku. Fobiskie SESTIE izmanto seksualitāti un savu koķetērijas mākslu, lai citus atbruņotu un nodrošinātu sev atbalstu. Cilvēkiem ļoti patīk seksuālie SESTIE. Viņiem ir svarīgas paša un partnera fiziskās īpašība. Viņi bieži pārbauda potenciālo partneri – lai saprastu, vai attiecības būs ilgstošas un lai dotu sev laiku izvērtēt otra cilvēka raksturu un sīkstumu. Seksuālie SESTIE ir ļoti uzticīgi tiem cilvēkiem, kurus mīl. Ļoti intensīvi attiecībās. Vienu dienu – nevaru bez Tevis, otru dienu – liec mani mierā, man ir jāpabūt ar sevi. Bieži mainās emocijas. 

Ja SESTAJAM dominē sociālais instinkts
Tas patiešām ir tipiskais SESTAIS. Trauksme sociālajā sfērā. Nu, kas te varētu saiet grīstē? Sociālos SESTOS nepārtraukti nodarbina jautājums par to vai viņi ir iekļauti un, kurš dara ko un ar ko. Visvairāk viņi uztraucas par to, ka varētu palikt vieni un zaudēt drošību. Viņus vada bailes netikt iekļautiem, tāpēc viņi paši izvēlas sev tādas lomas, kas nodrošina viņiem tik vajadzīgo piederību.  Atbildīgs, smagi strādā, jauks un draudzīgs. Cilvēku tīklā redz drošību. Sociālie SESTIE ir draudzīgākie cilvēki pasaulē. „Ja mēs esam draugi, mēs neesam ienaidnieki”. Viņi dibina kontaktus un atbruņo citus cilvēkus ar savu siltumu un humoru. Sociālie SESTIE parasti izmanto humoru, lai paskatītos uz sarežģītiem soc. jautājumiem. Sociālie SESTIE ir ļoti ziņkārīgi un viņi pulcējas vietās, kur tie var sastapt sev līdzīgos. Lai gan Sociālie SESTIE ir spējīgi ziedoties un palīdzēt citiem indivīdiem vai grupām, viņiem grūtības sagādā strādāt pašiem savu panākumu vai attīstības labā.