Principiāls ideālists ar augstiem iekšējiem standartiem un morāles principiem. Ātri pamana, kas ir pareizi un kas – nepareizi – un tiecas to uzlabot. Augsta atbildības sajūta, disciplinētība, kārtīgums. Jūtas aizvainots, ja cilvēki nerīkojas pareizi, ir bezatbildīgi vai negodīgi. Stresa apstākļos var kļūt kritisks. Viegli aizvainojams, visvairāk nosoda un kritizē sevi – nepārtraukti iekšienē skan tiesājoša balss. Izvirza sev augstus standartus. Uzskata, ka jābūt labam un pareiziem. Savos veselīgajos attīstības līmeņos PIRMIE ir apķērīgi, cēli un skatās uz visu reāli, ir spējīgi pieņemt pasauli un apkārtējos cilvēkus tādus, kādi viņi patiesībā ir.  

Dzīves laikā iegūstamā spēja – priecīga nosvērtība, pacietība
Bāziskā vēlme – būt labam, godīgam, taisnīgam un līdzsvarotam
Bāziskās bailes – baidās būt slikts, samaitāts, nosodāms
Bērnības modelis – aizkaitinājums attiecībā uz tēvu vai tēva funkciju veicēju. 
Bērnībā, neapzināti, saņemtais vēstījums – nedrīkst kļūdīties
Bērnībā zaudētais vēstījums – tu esi labs, gudrs un pareizs
Pamatkaisle – dusmas/aizkaitinājums
Šo kaisli labāk varētu raksturot kā Aizkaitinājumu. Dusmas kā tādas nav problēma, bet PIRMAIS savas dusmas apspiež, kas izraisa nepārtrauktu aizkaitinājumu un neapmierinātību ar sevi un visu pārējo pasauli.
Paša izdomātais “ideālais tēls” – man ir taisnība
Dzīves scenārijs – dzīvē visur meklē perfektumu
Dzīves laikā iegūtā atziņa – es nedrīkstu kļūdīties. spontanitāte (dusmas, seksualitāte u.c. intensīvas izpausmes) nav pieļaujamas. 
Izaicinājums pārējiem – pārāk kritizējošs, ievainojošs, reti izsaka atzinību 
Problēma pašiem – sevi iekšēji kritizē visbargāk
Runas veids – pamācošs, moralizējošs
Fiksācija /lamatas – jūtīgums 
Aizsardzības mehānisms – reakcijas kontrole
Tas, no kā mēģinu izvairīties – dusmas
Veselīgs PIRMAIS ir spontāns un priecīgs, kā veselīgs SEPTĪTAIS

Veselīgs PIRMAIS līdzinās veselīgajam SEPTĪTAJAM. Viņš pieņem realitāti ar visiem tās trūkumiem, iemācās atslābt, priecāties, svinēt, un to, ka 2×2 varētu būt arī 5. Arī veselīgs PIRMAIS  smagi strādā, bet viņš ir atradis zināmu vieglumu un iekšējo mieru. Viņš ir samierinājies, ka atrodas vēl ceļā, nevis nonācis jau galamērķī.   Viņi necenšas paveikt visu perfekti, un nedomā, ka viņi ir tie, kuru pienākums ir glābt pasauli. Šie tipi ļauj lietām notikt savā dabā. PIRMIE kļūst daudz priecīgāki, optimistiskāki un spontāni.  Komunikācija ar citiem uzlabojas, jo viņu vienkāršā attieksme pret dzīvi ļauj cilvēkiem sadzirdēt tos jautājumus, par kuriem PIRMIE patiešām rūpējas. Viņi kļūst daudz ziņkārīgāki, un viņus interesē citi viedokļi, kas ir daudz atšķirīgāki no viņu pašu. Vissvarīgākais ir tas, ka PIRMIE spēj pamanīt, ka pasaule jau ir perfekta, tāda kāda tā ir. Viņi var apstāties, ieelpot un izgaršot mirkļa burvību.

Neveselīgs PIRMAIS kļūst neloģisks, kaprīzs un saīdzis kā neveselīgs CETURTAIS

Šie PIRMIE sevi kontrolē. Viņiem ir svarīgi paveikt konkrēto uzdevumu. Līdzīgi kā TREŠAJIEM viņiem patīk būt efektīviem un izdarīt darbu, neieslīgstot liekās emocijās. TAČU pastiprināta stresa apstākļos PIRMAIS nespēj kontrolēt savas jūtas  un sāk uzvesties kā neveselīgs CETURTAIS. Sāk justies svešs un nesaprasts – viņi strādā tik smagi, bet šķiet, ka nevienam nerūp viņu pūles vai ideāli. Sevis žēlošana liek viņiem uzvesties kā CETURTJIEM, kas bieži vien ir kontrastā ar viņu paustajām vērtībām. Parasti loģiskie un lietišķi nopietnie PIRMIE kļūst temperamentīgi ar svārstīgu garastāvokli, norobežojas no citiem cerībā, ka kāds to pamanīs un palīdzēs viņiem. Diemžēl viņi paši palīdzību atklāti nelūdz.  Neveselīgos PIRMOS pilnībā vada viņu skarbais superego un iznīcinoša kritika. Nekas, ko viņi dara, nešķiet pietiekami labs. Viņi vienkārši nevar sasniegt paši savus standartus. Rezultātā stress viņiem liek izskatīties kā neveselīgajiem CETURTAJIEM. PIRMIE sāk neieredzēt sevi un visu pasauli par to, ka viņi ir novesti tik tālu. 

PIRMAIS AR DEVĪTĀ SPĀRNUIDEĀLISTS (nedaudz prom no cilvēkiem)

VESELĪGS – ārkārtīgi apķērīgs un gudrs. Parasti labi izglītoti un erudīti ar objektīvu un filozofisku nostāju un spēju koncentrēties uz „lielo bildi” ilgtermiņā. Viņiem ir raksturīga vēlme drusku distancēties no cilvēku bariem (kuri viņus padara trakus) un doties uz (bieži vien kādu) klusu dabas stūrīti. Viņi ir emocionāli atturīgi, bet dāsni, laipni un uzmanīgi, parasti tie mīl dabu, dzīvniekus un nevainību (vienalga kādā formā un vietā). Tie vēlas uzlabot lietas, daudz maigākā un objektīvākā veidā nekā citi PIRMIE.
DAĻĒJI VESELĪGS – ideālists, kurš nelabprāt iesaistās politikā vai „netīrajā darbā”, kas ir nepieciešams, lai izskaidrotu tās reformas/labojumus, kurus viņi piedāvā. Šajā līmenī PIRMAIS vienkārši klāsta savus ideālus, nevis personīgi mēģina pārliecināt citus par šo ideālu patiesumu un pareizību. Šos PIRMOS ir grūtāk pieķert dusmojamies nekā pārējos, jo tie savas dusmas kontrolē un izrāda kā stīvumu (stingumu), nepacietību un sarkasmu. Šiem cilvēkiem patīk būt vieniem un tie labprāt izvēlas situācijas, kur tie var strādāt vieni, lai izvairītos no cilvēciskajām attiecībām, kas parasti noved pie jucekļa un sarūgtinājuma. Tie var būt bezkaislīgāki, objektīvāki nekā citi Pirmie, potenciāli nievājoši, elitāri un vīzdegunīgi attiecībā uz citiem cilvēkiem.    
 
PIRMAIS AR OTRĀ SPĀRNU – ADVOKĀTS

VESELĪGS– šie cilvēki savieno savus ideālus un augstāko principu meklējumus ar līdzjūtību un empātiju attiecībā uz citiem cilvēkiem. Tie nav vienkārši ideālisti kā iepriekš minētie Pirmie, tie ir patiesi ieinteresēti cilvēces likteņa uzlabošanā un ir daudz vairāk gatavi atrotīt piedurknes, un ķerties pie tām izmaiņām, kuras viņi paši sludina vai aizstāv. Tie ir arī daudz dedzīgāki un komunikablāki, tiem prieku sagādā šāda sava iesaistīšanās. Šī apakštipa cilvēki ir pārliecinoši, un dara visu, lai citi cilvēki rūpētos par tiem jautājumiem un lietām, kurus šie Pirmie atbalsta.
DAĻĒJI VESELĪGS – ļoti aktīvi un komunikabli, mēdz būt diezgan agresīvi un pārliecinoši sekojot saviem ideāliem un reformām. Viņi labprāt izbauda vienatni, jo, viņiem ir nepieciešams krietns laiks, lai atkal uzlādētu savas baterijas un padomātu. Tajā pašā laikā tie uzlādējas no saskarsmes ar citiem, īpaši apspriežot un uzlabojot citu idejas. Tas viņus parasti padara par labiem politiķiem vienalga kādā līmenī. Viņi nav vienaldzīgi pret citu cilvēku vajadzībām, bet tikai tik tālu cik viņi jūt, ka var tur ko mainīt vai palīdzēt. Viņi var kļūt ļoti kritiski, viegli aizkaitināmi un skaļi izteikties par kaut ko, kas ir radījis viņu neapmierinātību. Tie ir vairāk uz rīcību orientēti un spējīgi iekarst nekā citi PIRMIE, līdz ar to iespēja, ka viņus var nokaitināt kāds notikums vai cilvēki, ir krietni lielāka.   

Ja PIRMAJAM dominē pašsaglabāšanās instinkts. 
Rūp materiālā labklājība, finanses, veselība. Ļoti atbildīgi, mīl praktiskas rutīnas un dievina kārtību. Viņiem ir ārkārtīgi augsti standarti, un viņi mēģina darīt perfekti visu. 

Ja PIRMAJAM dominē seksuālais instinkts. 
PIRMAIS vēlas nevainojamas attiecības ar savu idealizēto partneri. Satikt otru cilvēku, kurš varētu atbilst viņu augstajiem standartiem ir līdzīgi, kā satikt savu dvēseles radinieku. PIRMAIS lielu uzsvaru liek uz „Kopā uz mūžu” un tiecas partneri kontrolēt. Viņi jūt, ka ir nopelnījuši šīs stabilās un labās attiecības, un patīkamos brīžus, ko tās sniedz, un nevēlas tās pazaudēt un apdraudēt vienu no savām dzīves jomām, kas sniedz atalgojumu. 

Ja PIRMAJAM dominē sociālais instinkts. 
Šiem PIRMAJIEM parasti rūp jautājums par to, kas ir sociāli atbilstoši un piemēroti, un kas nav. Paši neapzināti uztraucas, ka varētu izdarīt kaut ko, kas neatbilst sociālajām normām vai sabiedrības ekspektācijām. Viņi tic, ka pārstāv un manifestē objektīvas vērtības, sabiedrības standartus, un viņi runā visas sabiedrības vārdā. Šeit dabiska kļūst pamācīšana un moralizēšana, galvenokārt attiecībā uz sociālas dabas jautājumiem, noteikumiem un kārtību. Viņi ir Skolotāji vistiešākajā vārda nozīmē nepārtraukti, cenšoties uzlabot sevi un citus.