Events

…mākslinieks, kurš zīmē no dabas, skatās uz to ar puspiemiegtām acīm un no attāluma vēro LIELO bildi, lai saprastu kas ir kas, pamanītu detaļas un atrastu pareizās proporcijas… Līdzīgs ir arī brīnišķīgais 9 soļu ceļojums cauri eneagrammas noslēpumiem, kurā Elita un Indra atklāj Tev LIELO bildi, kura veidojas kā no 9 puzlēm – 9 personības tipiem… Katrs eneagrammas tips/puzlis veidojas vēl no vismaz 9 puzles gabaliņiem… Tā soļojot un “liekot puzli” gan horizontāli, gan vertikāli Tu sāc apjaust kāpēc cilvēki rīkojas tā, kā rīkojas… 

Tā es nolēmu ielekt ceļojumā pa eneagrammas zemi un turpināt brīnīties par pasauli, lai nokļūtu arvien tuvāk sev un labāk saprastu apkārtējos. Mazie soļi, lielie soļi… soli pa solītim tipinu, tad atrodu solu, kur kājas pūtināt un atkal mazie soļi, lielie soļi… un soli sev, ka mēģināsi saprast savas un apkārtējo reakcijas uz ārējiem impulsiem un nedusmoties, ja kāda izvēles tavuprāt ir pilnīgi aplamas…  Tipini savā mierā un liec mieru citiem ☺ 

Dace Liepa, māksliniece

Eneagramma gluži nejauši pie mani atnāca tajā dzīves posmā, kad bija brīvāks laiks kā parasti, un cik laba sakritība tā bija, jo teikšu kā ir – kaut ko tik dziļu, nevar “strebt sekli” !  Pirmās sajūtas – ļoti aizkustinošas, tas ir tik patiesi un dziļi…bet, protams, pēc pirmajiem iespaidiem, kad šķiet – tagad es redzu! – izrādās, viss ir vēl dziļāks un redzamais ir tikai aizberga maza daļiņa. 

Elitas un Indras vadībā, ceļojums iekšā “dziļajos ūdeņos”,  ir bijis fantastisks! Uzburt TĀDU piedzīvojumu, kas ļauj visas dienas garumā patiešām piedzīvot, sajust un iejusties, pieskarties un pagaršot, pielaikot, novērot, ieraudzīt,  ieklausīties, un ja tā gribās – pat pa tiešo pajautāt katram tik īpašajam tipam – kā tas ir?  Tādā veidā tik tiekšām top skaidrs, kādā eneagrammas musturā mēs dzīvojam.  Pārsteidzoši šķiet tas, ka šis musturs ir tik likumsakarīgs, ka to iepazīstot, katra rokās nonāk karte uz sevi pašu, un kas vēl pārsteidzošāk – bieži vien pavisam pretēju tam, kādu esam uztrennējušies sevi rādīt uz āru. Esam ļoti noticējuši, ka tā būs labāk, bet vai patiešām? Nepamēģināsi – neuzzināsi!

Pateicoties Elitas un Indras smalkjūtīgi vadītajiem, padziļinātajiem eneagrammas personības tipu iepazīšanas “piedzīvojumiem”  , es patiešām jūtos uzzinājusi ko tādu, kas mainījis izpratni par sevi un citiem.  Tas, savukārt, ir ļāvis piedzīvot savādākas (lasīt – pieņemošākas) attiecības ar konkrētiem “citiem” un pašai ar sevi. Brīnišķīgi! Paldies!

Zane Šūpilniece

Ar Indras un Elitas enegrammas pasniegšanas interpetāciju mani iepazīstināja mans, nu jau,vīrs. Pirms tam biju interesējusies par dažādām cilvēku tipoloģijām, numeroloģiju utt., bet par eneagrammu nebiju dzirdējusi. Veids, kā Indra un Elita parādā katru no eneagramas personības tipiem, mani pa tiešām aizrāva. Tas, ka ar garšu, smaržu, sajūtām, filmām un citu informāciju var noteikt savu personības tipu, izprast savas gaišās un tumšās puses, kuras varu pilnveidot. Kad es sapratu savu eneagrammas tipu, sākumā man tas ļoti nepatika, jo negribēju pieņemt savas ēnas puses. Bet tad, kad sāc sevi iepazīt,saprast un pieņemt, ir tik interesanti! Es sāku lepoties ar piederību savam tipam! Un attiecības ar vīru patiesībā daudzās situācijās veidojam un analizējam, tieši vadoties pēc mūsu eneagrammas tipiem. Vieglāk saprast vienam otru un pieņemt, piemēram, kā katrs tips reaģē konkrētās situācijās, vai kā patīk saņemt dāvanas. Ja es atkal par kaut ko pārdzīvoju un paraudu, vīrs samīļo un atliek viņam noteikt: “Būs labi,lai četrinieks paraud” un viss – manas bēdas/dusmas vai aizvainojums,kas nu tajā brīdī ir, jau sāk atkāpties, jo zinu, ka viņš mani saprot. Varbūt šķiet sīkumi, bet patiesībā ļoti pamatīgas vērtības savstarpējās attiecībās. Dažādās dzīvēs situācijās mēdzam mēģināt noteikt apkārtējo cilvēku eneagrammas tipus, lai vieglāk saprastu un pieņemtu cilvēkus. Šīs zināšanas tik organiski iegulstas starp pārējo dzīves pieredzi, ka pat īsti vairs nav atdalāmas. Ja man jāsaka, ko man dod eneagrammas zināšanas, tad varu teikt, ka vienkāršāk un kvalitatīvāk dzīvot. Un var runāt kodētā valodā, ko saprot tikai savējie: “Re kur pirmais ienāca telpā, nez ko astotais par tādu viņa švītību teiks? Nekas, gan jau divnieks visu nolīdzinās!”

Meldra Putniņa
Visma Enterprise, Klientu panākumu vadītāja

Kā psihologs, es vienmēr meklēju iespējas, kas var palīdzēt, gan man personīgi, gan maniem klientiem atpazīt savas psihes visslēptākos nostūrus un tādējādi attīstīt savu psiholoģisko un arī ķermenisko veselību. Manuprāt, Eneagramma un šīs sistēmas piedāvātais ieskats tipiskajās cilvēku iezīmēs un rīcībās ir viena no vērtīgām pašattīstības metodēm. Eneagramma vislabāk var noderēt ne tādēļ, lai “atklātu” savu tipu, bet gan tādēļ, lai sapratu, kā pāraugt sevi un veidot jaunus veselīgus uzskatus un ieradumus.

Dr. Evija Volfa Vestergaard, psiholoģe un grāmatu autore “Mans bagātības pūķis”,
“Trauma, kultūras kompleksi un transformācija”, podkāsta “Noderīga Psiholoģija” autore

Caur Eneagrammu uzzināju, ka man kā 9. tipa personībai ir tendence darbā aizdegties, degt un izdegt, ja darbojos autopilotā un realizēju nevis savus, bet citu uzdevumus. Eneagrammas attīstības līmeņi man ir kā kompasa adata, kas norāda virzienu, kādā pilnveidoties. Vadot un organizējot skolas personāla atbalsta darbu un privātpraksē konsultējot klientus, esmu pārliecinājusies, ka darbojoties sava tipa veselīgajos līmeņos sadarbība norit veiksmīgāk.

Ruta Virbule, skolotāja, tanspersonālā psiholoģe

Par eneagrammu zināju un biju mācījies pirms satiku Indru un Elitu. Tomēr viņas iedeva pilnīgi citu skatījumu par itkā jau zināmām lietām. Droši vien, ka tas ir viņu īpašais veids, kā iepazīstināt ar eneagrammas pasauli. Katram personības tipam, piemeklējot kādu labi pazīstamu personu caur kuru izdzīvot un saprast viņa rīcības motīvus un domu gājienu dažādās dzīves situācijās. Un, protams, noteikti jāpiemin arī Indras superīgie ēdieni, kas piemeklēti atbilsoši katram no eneagrammas tipiem. Tā ir unikāla pieredze, uzzināt un saprast, cik mēs esam dažādi un kā vieglāk saprasties ar citiem cilvēkiem līdzās. Noteikti iesaku izmēģināt!

Ģirts Putniņš

Eneagramma – tas ir ceļojums pie sevis, atklājot savu būtību un savas visdziļākās rīcības motivācijas. Iesakām ar eneagrammu iepazīstināt visu savu ģimeni, jo vērtīgais slēpjas tajā, ka kopā attīstības ceļu iet ir daudz vieglāk. Vieglāk saprast otra rīcības motivāciju, pieņemt to ,un pat atzīt, ka tieši tā kaislība vai rīcība, ir Tavs attīstības ceļš vai virziens. Iepazīstoties ar eneagrammu kā pārim, tas palīdzēja nonākt daudz harmoniskākās attiecībās ar sevi un savu partneri. Bieži liekas, ka eneagramma ir atklājusi visas Tavas kārtis un esi atkailināts otra priekšā. Tā liek sevī meklēt savu labāko versiju un ļaut otram vienkārši BŪT!

Ilze Mize, finansiste un Didzis Mizis, uzņēmējs