Sadarbībā ar mūzikas un drāmas telpu “OratoriO”, piedaloties aktrisei un režisorei Rēzijai Kalniņai, ir izveidots unikāls 9 meistarklašu video cikls, kurā ir iespējams atklāt personības raksturu tipus un nonākt pie sev svarīgām atbildēm, personības izaugsmei un attiecību uzlabošanai.

Kā psihologs, es vienmēr meklēju iespējas, kas var palīdzēt, gan man personīgi, gan maniem klientiem atpazīt savas psihes visslēptākos nostūrus un tādējādi attīstīt savu psiholoģisko un arī ķermenisko veselību. Manuprāt, Eneagramma un šīs sistēmas piedāvātais ieskats tipiskajās cilvēku iezīmēs un rīcībās ir viena no vērtīgām pašattīstības metodēm. Eneagramma vislabāk var noderēt ne tādēļ, lai “atklātu” savu tipu, bet gan tādēļ, lai sapratu, kā pāraugt sevi un veidot jaunus veselīgus uzskatus un ieradumus.

Dr. Evija Volfa Vestergaard, psiholoģe un grāmatu autore “Mans bagātības pūķis”,
“Trauma, kultūras kompleksi un transformācija”, podkāsta “Noderīga Psiholoģija” autore

Caur Eneagrammu uzzināju, ka man kā 9. tipa personībai ir tendence darbā aizdegties, degt un izdegt, ja darbojos autopilotā un realizēju nevis savus, bet citu uzdevumus. Eneagrammas attīstības līmeņi man ir kā kompasa adata, kas norāda virzienu, kādā pilnveidoties. Vadot un organizējot skolas personāla atbalsta darbu un privātpraksē konsultējot klientus, esmu pārliecinājusies, ka darbojoties sava tipa veselīgajos līmeņos sadarbība norit veiksmīgāk.

Ruta Virbule, skolotāja, tanspersonālā psiholoģe

Eneagramma – tas ir ceļojums pie sevis, atklājot savu būtību un savas visdziļākās rīcības motivācijas. Iesakām ar eneagrammu iepazīstināt visu savu ģimeni, jo vērtīgais slēpjas tajā, ka kopā attīstības ceļu iet ir daudz vieglāk. Vieglāk saprast otra rīcības motivāciju, pieņemt to ,un pat atzīt, ka tieši tā kaislība vai rīcība, ir Tavs attīstības ceļš vai virziens. Iepazīstoties ar eneagrammu kā pārim, tas palīdzēja nonākt daudz harmoniskākās attiecībās ar sevi un savu partneri. Bieži liekas, ka eneagramma ir atklājusi visas Tavas kārtis un esi atkailināts otra priekšā. Tā liek sevī meklēt savu labāko versiju un ļaut otram vienkārši BŪT!

Ilze Mize, finansiste un Didzis Mizis, uzņēmējs